Modern Süpürgelik Modelleri

Modern Süpürgelik Modelleri

Odanızı çağdaş bir tarzda dekore etmeyi planlıyorsanız ve genel görünümü tamamlayacak süpürgelik modellerine ihtiyacınız varsa; modern tasarımlarla evinize harika dekoratif özellikler kazandırabilirsiniz. Her ne kadar “modern” terimini bir süpürgelik ile ilişkilendiriyor olsak da; yüzyıllardır iç mekanların tamamlayıcı bir unsuru olarak kullanıldığı biliyoruz. 

Modern Süpürgeliklerde Profil Tasarımları

Süpürgelik modelinin kendisi belli eden en önemli özelliği profil tasarımıdır. Tek bir tasarımın tüm duvarlar ve boyunca uzanması ile genel bir görünüm oluşturulur. Kimi zaman düz ve uzun tasarımlar tercih edilirken, kimi zaman daha profil detayı sunan kıvrımlı tasarımlar tercih ediliyor. Modern süpürgelik modellerinde de durum bu şekilde. Daha çok açık renk tonlarının ve metalik renklerin hakim olduğunu görebiliyoruz. Fakat doğru ev dekorasyonunda uygulandığında siyah ve koyu tonların da başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Burada belirleyici faktör tamamıyla evinizin mevcut dekorasyonu, duvar ve zeminlerin rengi ve tarzı, mobilyaların renkleri, vb. unsurlardır.

Modern Süpürgelikler ile Çağdaş Görünüm Elde Edin

İster evinizi yenileyin ister başkalarının zaman geçirmesi için yeni evler inşa edin, süpürgelikler kendilerini sürekli insanların merakının merkezinde buluyor gibi görünüyor. Zemin ve duvarı yalın ve estetik olarak birbirine bağlayan bu malzeme, çağdaş görünümler sunması açısından pek çok farklı malzeme türü ve tasarımı ile üretilmektedir. 

Kademeli süpürgelikler, kesinlikle daha çok art-deco tarzı olmasına rağmen, evleri için modern bir süpürgelik tasarımı arayan kullanıcılar için daha popüler hale geliyor. 

Yivli profiller şu anda çok trend ve bugüne kadarki en popüler modern süpürgeliklerden birisi olma yolunda ilerliyor.

Hem modern tarzı hem de aldığı yüksek ışık miktarı ile öne çıkan iç mekanlarda beyaz tonlarının yanı sıra açık yeşil ve hafif pembe tonları da tercih edilebiliyor. 

Evinizin iç dekorasyonunu daha benzersiz hale getirmek için farklı renk ve stile sahip modellere göz atabilirsiniz. 

Süpürgelikler Ortama Karakter Katıyor ve Tasarımı Geliştiriyor

İnsanların evlerine süpürgelik eklemeyi seçmelerinin bir başka popüler nedeni de, sağladıkları rakipsiz karakter ve gelişmiş tasarım olanaklarıdır. Modern ve çağdaş tasarımlarla öne çıkan süpürgelikler, sadece büyük evleri sıcak tutmak için kullanılmıyor aynı zamanda bu sanatsal marangozluk parçaları evin genel tasarımına uyum sağlamak için kullanılıyor. Yüzyıllar önce Viktorya döneminde kullanılan ve bugünün modern tasarımlarına öncülük eden bu ürünler; ortamı dilediğiniz bir ambiyansa bürümenizde en büyük yardımcılarınızdan birisi olabilir.

Süpürgelikler Alçı ve Zemin Arasındaki Boşluğu Gizler

Süpürgeliğin en belirgin ve en önemli işlevlerinden biri, sıva ile zemin arasındaki boşluğu kapatmaktır. Süpürgeliklerin olmadığı bir evde, duvarlar genellikle sıvanın bittiği yerde küt bir sona gelir ve yerden nemin alçıpana ulaşmasını önlemek için küçük bir boşluk bırakır. Günümüz evlerinde bu boşluğun neden olduğu çok fazla zarar olmamasına rağmen, daha şık bir yüzey tercih eden insanlar için genellikle göz yorabilir. 

Geliştirilmiş modern tasarımı ve şık görünümü ile Parke Parke markası tarafından üretilen süpürgelikler sizin için ideal bir çözüm olabilir. 

 

Bizimle İletişime Geçiniz