Masif Parkeler ile Evinize Otantik Bir Hava Katın

Masif Parkeler ile Evinize Otantik Bir Hava Katın

Giderek daha fazla ev sahibi evlerinin zemin dekorasyonunda masif parkelere yöneliyor. Bunun pek çok nedeni var. Masif %100 ağaçtan imal edilen ve üretim sırasında ahşabın herhangi bir kimyasal değişime uğramayan bir maddedir. Bu da daha fazla dayanıklılık ve dolayısıyla uzun ömürlü kullanım sağlar. Fakat masif parkelerin popüler olmasındaki tek sebep bu değil. Masif parkeler bulunduğu konuma otantik bir hava katar. Hem şehir merkezinde yer alan daire tipi evlerde hem de çiftlik evlerinde ve her türlü müstakil yapıda iç mekanlara sıcaklık katar. 

Masif Parkelerin Ev Dekorasyonuna Etkisi

Ahşap zeminler evinize sadece sıcaklık katmakla kalmaz, aynı zamanda biraz da zarafet katar. Birçok ev sahibi, parke zeminlere sahip olmanın alanı daha büyük gösterdiğine inanıyor. Evinizi daha davetkar hissettirip hissettirmediği, dekorunuzun geri kalanına bağlıdır, ancak harika bir ilk izlenim bırakmanın kolay bir yoludur.

Ev dekorasyonunda daha başarılı sonuçlar almak; mobilyalarınızla, duvarlarınızla, aksesuarlarınızla ve diğer iç mekan ürünlerinizle uyumlu olmalıdır. Ancak masifin modern, avangart, rüstik ve klasik gibi pek çok ev tarzıyla harika bir uyum yakaladığını hatırlatmak isteriz. Daha çok renklerin ve desenlerin uyumuna dikkat etmeniz gerekir. 

Daha İyi Hava Kalitesi

Diğer pek çok zemin döşeme ürünlerinden farklı olarak masif parkeler, iç mekan hava kalitesi açısından daha iyi sonuçlar verir. Masif parkeler toz, hayvan tüyü, polen, partikül madde veya diğer yaygın alerjenleri hapsetmez. Bu, iç mekan hava kalitenizi iyileştirmenin çok daha kolay olduğu anlamına gelir. Ahşap zeminler genellikle alerjisi olanlar için özel bir seçimdir.

Masif Ahşabın Ortama Kattığı Sıcaklık Hissi

Masif ahşap zeminler tüm yıl boyunca güzel görünür, ancak kış aylarında sıcak renklerle eşleştirildiğinde parlarlar. Doğal parke, herhangi bir odaya sıcaklık katar ve aynı zamanda soğuk hava akımının pencere ve kapılardan evinize girmesini önleyen yalıtım özellikleri sayesinde ısıtma maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Evinizin Temasına Uygun Masif Parke Seçimi

Ahşap döşemenin başlıca faydalarından biri, evinizdeki hemen hemen her iç tasarım temasına uyum sağlama çok yönlülüğüdür. Evinizdeki aynaları, duvar resimlerini, dekoratif aksanları veya diğer dekorları değiştirmek için ne kadar sık ​​ilham alırsanız alın, zeminler her zaman iyi görünecek ve istediğiniz temaya uyacaktır. Ek olarak, ahşap döşeme sadece dekorunuzla uyum yakalamakla kalmaz, aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli renklere, modellere ve stillere sahiptir. Diğer parke modellerinde, standart bir tasarım şablonu hakimken; masifin evinize karakter katan çeşitli tonları, kıvrımları ve damarları ile doğal güzelliğe sahip olursunuz.

Masif ahşap döşemenin evler ve işletmeler için popüler bir seçim olmasının birçok nedeni vardır. Doğal güzelliğinden dayanıklılığına kadar, bu tür zemin kaplamalarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok fayda vardır. Uzun ömürlü, şık bir parke seçeneği arıyorsanız masif ahşap sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Bizimle İletişime Geçiniz